Skip to content
VESITALOUS
  • Etusivu
  • Vesitalous
    • Artikkelit
    • Lehtiarkisto
    • Ohjeita Vesitalous-lehden kirjoittajille
    • Tilaa Vesitalous-lehti
    • Osoitteenmuutos
    • Palaute
    • Yhteystiedot
  • Lehtiarkisto
  • Uutiskirje
  • Mediakortti
  • Liikehakemisto
  • Yhteystiedot

Vesihuoltopäivillä ennätysmäärä osallistujia

30.05.2018 Jarkko Narvanne

Saimaan kylpylässä, Lappeenrannan Rauhassa pidetyille Vesihuoltopäiville osallistui kaikkiaan 882 henkilöä.

Järjestäjien näkökulmasta päivät onnistuivat hienosti: näyttelyalueella kävi kuhina ja luentosaleissa riitti kuulijoita. Aurinkoiset terassit täyttyivät niin päivällä kuin iltatilaisuuksienkin aikaan.

Osallistujista Vesihuoltopäivän kuulijoita ja luennoitsijoita oli 590. Näyttelyssä oli mukana 106 yritystä, joita edusti kaikkiaan 292 henkilöä. Lisäksi näyttelyyn kävi tutustumassa noin 50 päivävierasta kahden päivän aikana.

Vesihuoltopäivien yhteydessä järjestetyssä Vesihuollon kehittämistyöpajassa kolmisenkymmentä VVYn jäsenten ja yhteistoimintajäsenten edustajaa kehitti edelleen mukana olleita hankkeita. Kaikkien hankkeiden osalta sovittiin jatkotoimenpiteistä ja niihin tultanee palaamaan tulevissa uutiskirjeissä.

Kiitos kaikille Vesihuoltopäiville osallistuneille, teimme yhdessä hienot päivät!  – Tapaamisiin ensi keväänä, 15.-16.5.2019 Jyväskylässä!

Tutustu päivien esityksiin netissä

Voit tutustua Vesihuolto 2018 -päivien luennoitsijoiden tekemiin lyhennelmiin ja esityksiin tästä linkistä:

https://www.vvy.fi/koulutukset-ja-tapahtumat/koulutuskalenteri/esitelmat2018/

Lisäksi voit katsoa viestejä ja tunnisteella internetistä käyttämällä hakusanana hashtagia: #Vesihuolto2018 eli https://twitter.com/hashtag/vesihuolto2018

  • Jarkko Narvanne
    Jarkko Narvanne
    Recent Posts
    Hydrology LIFE -hanke – Veden palauttaminen Suomen kosteikoille
    Kasvua ja vientiä vedestä 2026–2030 -ohjelma
    Uudistettu vesihuoltolaki
    ACWA LIFE – esittelyssä Suomen vesien tilan parantamiseen tähtäävä hanke
    Vesi.fi – Täsmätietoa vesihuollosta

Post navigation

Previous Post:

Tutkimus ehdottaa ratkaisuja kotimaisen vesiviljelyn kestävään lisäämiseen

Next Post:

Kierrätysmuovista voidaan valmistaa älykkäitä hulevesisuodattimia

Kirjoittajakutsu vesiosaamisen urapolut

kansi
liikehak_400px
previous arrow
next arrow

juomavesi KALAVESIENHOITO kemikaali KIERTOTALOUS KOULUTUS LAKI LUONTO POHJAVESI PUMPPAAMOT päästö SALAOJAYHDISTYS TALOUSVESI TAPAHTUMA terveys turun yliopisto TUTKIMUS VERKOSTOT vesiensuojelu VESIHUOLTO VESITALOUS VIESTINTÄ VÄITÖS yhdyskuntajätevesidirektiivi YMPÄRISTÖ

Linkit

  • Järviwiki
  • Merivedenkorkeus
  • Sadevaroitukset: 3 vrk:n ennuste
  • Tulvakeskus

Vesitalous -lehti
Ympäristöviestintä YVT Oy
Annankatu 29 A 18, 00100 HELSINKI
puh. (09) 694 0622
vesitalous@vesitalous.fi

Julkaisija kannustaa käyttämään Vesitalous-lehteä opetuksessa.

Jos toimit opettajana korkeakoulussa ja haluat käyttöösi tietyn lehden tai artikkelin, ota yhteyttä: päätoimittaja minna.maasilta (a) mvtt.fi

© 2025 VESITALOUS